Advert
Advert

Avcı; 'Kadının olmadığı yerde medeniyet olmaz'

Söz yazarı ve ünlü şarkıcı Koray Avcı, Bodrum’da sevenleriyle buluşmanın sevincini yaşamış.

Avcı; 'Kadının olmadığı yerde medeniyet olmaz'
Avcı; 'Kadının olmadığı yerde medeniyet olmaz' Minik Kuş

Minik Kuş Ekibi ile görüşen Avcı, İlk albümünü 28 Ağustos 2015’de çıkardığını belirterek, "5 yılda dördüncü albümüm, yine 28 Ağustos’ta çıkacak. Özellikle böyle olmasını istedim. Bana şans getireceğini düşünüyorum" diyerek konuşmuş.

Sezen Aksu’nun ‘gidiyorum’ şarkısını aldığını belirten Koray Avcı, şarkısını ilk kez Bodrum’da okumuş. Pandemi döneminde şiir yazdığını, ilerleyen zamanlarda şiir kitabı çıkaracağını belirten Koray Avcı “Oyuncu olmayı düşünürüm, ancak kendi yazdığım senaryoyu oynarım. Herkes her işi yapabilir algısı yapmak istemiyorum ama sinema geçmişim olduğu için oyunculuğa da adım atabilirim” şeklinde konuşmuş.

Avcı, “Bildiğimiz, değer verdiğimiz sanatçıların hepsi son nefesine kadar konser yok mu demişler. Biz daha 5 yıldır bir şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Bunun hakkını sonuna kadar vermeliyiz. Ben sahneye çıkmadan duramıyorum. Sahneye çıkmadığım zaman, kendimi çok büyük boşlukta hissediyorum” diyerek açıklamalarda bulunmuş.

Konser sırasında kadına şiddet konusuna da dikkat çeken Koray Avcı, “Kadın saçlarını aynaya bakarak tarıyorsa, mutlaka bir erkek tarafından üzülmüştür. Taramıyorsa dünya dönmüyordur. Kadının olmadığı yerde medeniyet olmaz, şarkı olmaz, kadının olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Ben artık Türkiye’nin, dünyanın hiçbir yerinde kadına şiddet duymak görmek istemiyorum. O yüzden şiir okumuyorum, onun yerine saçlarımı tarıyorum" diyerek, sahnede saçlarını taramış.

Koray Avcı’nın bu davranışı sevenleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlanmış.

koray avcı bodrum konser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar