Advert
Advert

Minik Kuş Ekibi Bodrum’da denetimlere katılmış

Geçtiğimiz sayıda Minik Kuş Ekibi olarak Bodrum’da kurallara uymayan işletmeler ve işletmelerde sosyal mesafeye dikkat etmeyen müşterileri konu alan bir habere yer vermiştik.

Minik Kuş Ekibi Bodrum’da denetimlere katılmış
Minik Kuş Ekibi Bodrum’da denetimlere katılmış Minik Kuş

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen ‘Covid-19 Tedbirleri Denetimleri’ konulu genelge kapsamında Bodrum’un Göltürkbükü ve Yalıkavak mahallelerinde denetim gerçekleştirilmesine Minik Kuş Ekibi olarak eşlik ettik.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ve ilçe protokolünün katıldığı denetimlerde esnafa ve vatandaşa salgınla mücadele kuralları hatırlatılmış, maske ve sosyal mesafe uyarısı yapılmış.  

Kaymakam Bekir Yılmaz’ın öncülüğünde gerçekleştirilen denetime, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Sahil Güvenlik Komutanı Utku Meral, İlçe Sağlık Müdürü Nuray Oral, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz ile Göltürkbükü ve Yalıkavak mahalle muhtarları ve kolluk güçleri katılmış. Denetim ekipleri, her iki mahallede de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek Korona virüs salgını kapsamında alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirmelerde bulunmuş. Denetimlerde, her iki mahallede de esnafın ve vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına büyük ölçüde uyduğu görülmüş. Koruyucu maskesi olmayan az sayıda vatandaşa ise zabıta ekipleri tarafından maske dağıtılmış. Ayrıca, işletmelerde ateş ölçer, eldiven ve dezenfektan kullanımı da kontrol edilmiş.

Vatandaşlar, Kaymakam Yılmaz ve beraberindeki ekibe, Bodrum’da Korona virüs tedbirlerinin sık sık denetlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirmişler. Yalıkavak’ta denetim yapan ekiple karşılaşan ünlü sanatçı Orhan Gencebay da denetimlerin sıklaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkür etmiş.

Covid-19 Tedbirleri Denetimleri Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar