Advert
Advert

Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi’nin startı verildi

Minik Kuş dostlarıyla beraber Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde bulunan tarihi Türk Ocağı binasının İstiklal Yolu Müzesi’ni ziyaret etmiş.

Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi’nin startı verildi
Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi’nin startı verildi  Minik Kuş

Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi dönüştürme çalışması kapsamında yetkili mühendisler ve mimarlar Türk Ocağında çalışma yapıyorlarmış.

Yetkililer, Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi dönüştürme projesinin 7 ay içerisinde tamamlanarak teslim edileceği belirtmiş.

İnebolu’nun kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayacak olan İnebolu Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi’nin, mevcut müze binasının geliştirilmesiyle kent için önemli bir bilgi ve belge merkezine dönüşerek bir cazibe merkezi haline getirilmesi planlanıyormuş.

Proje de Müze senaryosunda izleyicilerin; İnebolu’nun somut ve somut olmayan kültürel mirası ile Millî Mücadele tarihindeki önemini gelecek kuşaklara tarafsız bir şekilde aktarırken aynı zamanda Millî Mücadele ruhunu yaşatmayı hedefleyen uygulamalar sunuluyormuş.

Müze projesi, açık ve kapalı alanları, atölye ve etkinlik mekânları, kafeteryası, kütüphane, arşiv ve hediyelik eşya dükkânı gibi işlevleriyle de uluslararası müzecilik standartlarına uygun olarak işlevlendirilmiş.

Kastamonu İnebolu Türk Ocağı İstiklal Yolu Müzesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X