Advert
Advert

Elmira Namazova: “Türk dizilerinde rol almayı çok isterim”

Azerbaycan’da magazin basını ve sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden Elmira Namazova, Minik Kuş Ekibi ile görüşerek, ülkesinde Türk dizilerinin çok popüler olduğunu, kendisinin de tarihi içerikli Türk dizilerini beğenerek takip ettiğini söylemiş.

Elmira Namazova: “Türk dizilerinde rol almayı çok isterim”
Elmira Namazova: “Türk dizilerinde rol almayı çok isterim” Minik Kuş

Dili, dini, tarihi ve coğrafyası ile Türkiye ile Azerbeycan’ın kardeş olduğunu bu yüzden de “iki devlet bir millet” olarak tanımlandığını hatırlatan Namazova, Azeri Türkleri olarak her zaman yönlerinin Türkiye’ye dönük olduğunu belirtmiş.

Ortak dil, kültür ve tarihi geçmişin etkisiyle Türkiye’deki gelişmelerin kendilerini de doğrudan etkilediğini, yapılan güzel işleri örnek aldıkları belirten Elmira Namazova, “Türkiye, bizim için her alanda rol modeldir. Azerbaycan'da Türk dizileri, özellikle de tarihi diziler ilgiyle izleniyor. Hem Azerspace uydusu hem de kablolu televizyonlarda çok sayıda Türk kanalının yer aldığı Azerbaycan'da halk, Türk dizilerini kendi dizileri olarak görüyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Çukur, Hercai, Benim Adım Melek, Seksenler, Arka Sokaklar, Afili Aşk gibi diziler, Azerbaycan'da en çok rağbet gören yapımlar arasında ama Azerbaycan halkı, özellikle tarihi dizilere ilgi gösteriyor. Azerbaycan'da en popüler yapımlar, Payitaht Abdülhamid ve Diriliş Ertuğrul. Ben de bu dizileri çok beğenerek izliyorum. Fırsat çıkarsa ben de Türk dizilerinde rol almayı çok isterim” diye konuşmuş.

iki devlet bir millet Azerbaycan Elmira Namazova
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
 Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü