Advert
Advert

Avukat komedyen Akovalıgil, sahnede izleyenleri savunacak

Normalleşme sürecinin tam olarak başlamasının kendisinin sahnelere çıkacağı gün olarak tanımlayan Komedyen Miray Akovalıgil, sahnelere çıkacağı zaman herkesin sevinçten ve kahkahadan ağlayacağını belirtmiş.

Avukat komedyen Akovalıgil, sahnede izleyenleri savunacak
Avukat komedyen Akovalıgil, sahnede izleyenleri savunacak Minik Kuş

Her türlü ayrımcılığa karşı duruş sergilediğini söyleyen Akovalıgil, “Yıl 2020 ama halen kadın komedyen ve erkek komedyen şeklinde ayrımcılık yapıldığına sıkça şahit oluyoruz. Gelecek dönemlerde kadın komedyenlerin de sayısının artmasıyla bu ayrımcılığın sonu gelecektir. Komedyenin kadın veya erkek olması önemli değildir. Esas önem arz eden komedyenin izleyeni güldürmesi ve aklına önemli mesajlara verebilmesidir. Kadın olduğumu hissettirerek sahnede olmak ve bununla gurur duymak benim için inanılmaz büyük bir keyiftir” şeklinde konuşmuş.

Karantina sürecinde çalışmaktan başka bir şey yapmadığının altını çizen Akovalıgil, “Ben karantina sürecini oldukça üretken geçirdim. Bu nedenle sürecin başında da normale geçiş evresinde de benim için büyük bir değişim olmadı. Karantina sürecinden farklı olarak sadece ofisime gidip gelmeye başladım. Sanırım benim için normale geçiş sahnede tekrar stand-up yapıp seyircilerimi canlı kanlı güldürmeye başlayınca olacak.” diyerek açıklamalarda bulunmuş.

Akovalıgil, “Maddiyat ise işin diğer tatsız tarafı. Ben kendimi şanslı bir komedyen olarak görüyorum. Çünkü akışta devam eden bir avukatlık kariyerim ve müvekkillerim var. Kısacası diğer mesleğimle maddi olarak konforumu devam ettirebiliyorum. Fakat diğer meslektaşlarım da dahil sahneden gelirini sağlayan bütün sanatçılar çok ama çok büyük bir maddi sıkıntı yaşadılar. Bu kadar kıymetli ve özgün iş yapan bireylerin bu yüzyılda hala bu tarz zorluklarla mücadele etmesi sanatçının gerçek cesareti bence. Ben henüz o kadar cesur değilim, konforum için çok yönlü ve çok meslekli olmayı tercih ediyorum” diyerek sözlerini tamamlamış.

Avukat Komedyen Miray Akovalıgil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
 Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü