Advert
Advert

Avrupa’da eğlence sektörü SOS veriyor

Avrupa’nın farklı ülkelerinde parti, festival ve konserlerde sahne alan Türk DJ Murat Hendes, Kovid-19 sürecinde eğlence sektörü ile alakalı Minik Kuş Almanya temsilcisine değerlendirmelerde bulunmuş.

Avrupa’da eğlence sektörü SOS veriyor
Avrupa’da eğlence sektörü SOS veriyor Minik Kuş

Avrupa’nın farklı ülkelerinde parti, festival ve konserlerde sahne alan ve Almanya’da yaşayan Türk Dj’i Murat Hendes korona virüs dolayısıyla birçok işletme ve kulübün Avrupa’da kısıtlamaların uzaması halinde ayakta kalamayıp iflas edeceğini düşündüğünü ifade etmiş.

Murat Hendes, birçok sanatçının Türkiye’den Avrupa’ya gelerek konser verememesinin de üzüntü verici olduğunu söyleyerek, 2020’deki tüm konser ve festivalleri ertelediklerini belirtmiş ve “Avrupa eğlence sektöründe maalesef kan ağlıyor ve böyle devam ederse daha da kötüye gidecektir” diyerek konuşmuş.

20 yılı aşkın bir süredir diskjockeylik yapan ve bu ay yaptığı yeni çalışması “Best Thing”in tüm dijital platformlarda yerini almış olmasından dolayı da mutlu ve heyecanlı olduğunu vurgulayan Hendes ayrıca, “Türk partisi Sahmat ve The Sound Of İstanbul’un da müzik direktörlüğünü yapıyorum.  Aralık ayında yapılan Avrupa’da düzenlenen ve 4 bin kişinin katıldığı Kış Aşkı’nda sahne aldım. Temmuz ayında planlanan 10 bin kişinin katılacağını düşündüğümüz Yaz Aşkı partisi de salgın dolayısıyla 2021 yazına erteledik. Umarım bu virüs süreci daha fazla uzamaz ve ekonomik anlamda sarsılan tüm sektörler bir an önce toparlanır” diyerek durumun iyiye doğru gitmesini dilediğini belirtmiş.

DJ Murat Hendes Almanya Eğlence Mekanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X