Advert
Advert

Haftanın yabancı dizisi: Snowpiercer 2 Netflix

Snowpiercer 2; Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho tarafından aynı adı taşıyan filmden uyarlanan, Netflix portalında yayınlanan, bir Amerikan, kıyamet sonrası distopik gerilim televizyon dizisi.

Haftanın yabancı dizisi: Snowpiercer 2 Netflix
Haftanın yabancı dizisi: Snowpiercer 2 Netflix Pınar Dura Özer
Dizinin oyuncu kadrosunda; Oscar ödüllü Jennifer Connelly, Tony ödüllü Daveed Diggs, Alison Wright, Mickey Sumner, Susan Park, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand ve Jaylin Fletcher yer alıyor.

"Bay Wilford" olarak bilinen gizemli bir milyarder tarafından, buzla kaplı bir dünyada, kurtulan dostları için bir çeşit "Nuh'un Gemisi" olarak yaratılmış olan, 1001 vagon uzunluğunda büyük bir trende yaşayanların ve yaşananların anlatıldığı bir dizi.
 
Her şey planlandığı gibi gitmektedir Fakat trenin kalkmasına yakın fakirler de trene zorla binmeyi başarır.
 
Zenginler ise onların; trenin en arkasındaki sterilize edilmemiş, rutubetli, karanlık, buzla kaplı vagonda, çok kötü şartlarda ve çok az yemek vermek şartıyla kalmalarına izin verir.
 
Ayrıca zengin kesimin, birinci sınıf yolcuların, işleri yürütmek için proletaryaya da ihtiyacı vardır
 
Tren, durmaksızın, 17 senedir dünya çevresinde dönerken, fakir kesim de treni ele geçirme planları kurmaktadır.
 
Bir gün lüx kamaraların birinde cinayet işlenir.
 
Katili bulmak için, Bay Wilford'un sağ kolu olan, Melanie Cavill (Jennifer Connelly), trene zorla binen, en arka vagon ahalisinden birini, baskı uygulayarak yanına çağırtır.
 
Bu kişi, trene girmeden önce, Detroit cinayet dedektifi olan Andre Layton’dur.
 
Melanie, cinayetin sadece rutin bir suç olmadığını, trenin dikkatli ve dengeli sistemi için bir tehdit oluşturduğunu düşündüğünden, Layton’ı katili bulmak üzere, Layton istemediği halde zorla görevlendirir ve olaylar gelişir.
 
Fransız çizgi romanından yola çıkan dizinin tamamı, sınıf eşitsizliği ile ilgili olmasının yanı sıra Agatha Christie’nin “Doğu Ekspresinde Cinayet” eserindekine benzeyen gizemli izler de taşıyor.
 
Dizide çok iyi oyunculuklar var. Özellikle Jennifer Connelly, Mickney Sumner, Iddo Goldberg ve Daveed Diggs’in performanslarını çok beğendim.
 
Bilimkurgu, gizem türündeki bu diziyi sırf Jennifer Connelly’i izlemeniz için bile tavsiye ederim.
 
Herkese iyi haftalar, iyi seyirler..
Jennifer Connelly Daveed Diggs Alison Wright Mickey Sumner Susan Park Iddo Goldberg Katie McGuinness Lena Hall Annalise Basso Sam Otto Roberto Urbina Sheila Vand Jaylin Fletcher Pınar Dura Özer Dizi İzle Makal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X