Advert
Advert

Çekmeköy’de açık havada arabalı sinema nostaljisi keyfi

Çekmeköy Belediyesi, pandemi dolayısıyla ’evde kal’ çağrısına uyan vatandaşlar için yeni normalleşme süreci ile birlikte kültür sanat etkinlikleri düzenlemeye başladı. Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı arabalı sinema nostaljisi havadan görüntülendi.

Çekmeköy’de açık havada arabalı sinema nostaljisi keyfi
Çekmeköy’de açık havada arabalı sinema nostaljisi keyfi Minik Kuş
Çekmeköy’de vatandaşlar arabalı sinema etkinliğinde “Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu” filmini açık alanda arabalarının içinde izledi. Çekmeköy’de Ulus Pazar Alanı’nda gerçekleşen nostaljik sinema gecesine ilgi oldukça yoğundu. Film gösterimi öncesi sinemaya gelen vatandaşlara mısır, çikolata ve su ikram edildi. Arabalı sinema gecesine ise klasik otomobiller damga vurdu. Öte yandan, arabalı sinema gecesi havadan görüntülendi.
Arabalı sinema nostaljisine katılan vatandaşlardan birisi, “80’lere ait bir gelenekti aslında bu biz de anne ve babalarımızdan hep duyuyorduk. Mesajı gördüğümüz gibi hemen arkadaşımla geldim. Kendi yanımıza atıştırmalığımızı da aldık. Ahmet Poyraz başkanımıza da bu organizasyon için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Öte yandan, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılan açık havada arabalı sinema nostaljisinde Çekmeköylüler 21 Haziran’da Rafadan Tayfa Göbekli Tepe, 22 Haziran’da 7. Koğuştaki Mucize sinema filmiyle 3 gün “Arabalı Sinema” nostaljisini yaşayacak.
(Cüneyt Sevindik/İHA)
vizyondaki filmler müzik haberleri müze açılışları sergiler aktivite haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
Ünlü türkücü Alişan İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi
 Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Müjde Ar davasında takipsizlik kararı
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü
Adana Kebabına dünya lezzet ödülü