Advert
Advert

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarihi değirmeni koruma altına aldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesi sınırlarında Millet Bahçesi’nde yer alan tarihi değer taşıyan, tescilli, mülkiyeti belediyeye ait olan ve izinsiz şekilde işgal edilen değirmeni boşaltarak muhafaza altına aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarihi değirmeni koruma altına aldı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarihi değirmeni koruma altına aldı Minik Kuş
Zabıta Daire Başkanlığı, Sur ilçesi Şeyhname Mahallesi sınırları içinde yer alan mülkiyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait tarihi değer taşıyan, tescilli olan ve izinsiz şekilde işgal edilen değirmeni muhafaza altına aldı.

Şeyhname Mahallesi Millet Bahçesi’nde bulunan tarihi değirmenin izinsiz şekilde işgal edilmesi üzerine harekete geçen Zabıta ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ile birlikte tarihi değirmeni boşaltarak işgali gerçekleştiren şahısı alandan uzaklaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığına bağlı KUDEB Şube Müdürlüğü, Harita ve Kamulaştırma Şube Müdürlüğü, Diyarbakır Müze Müdürlüğü ile Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’yle yapılan ortak inceleme neticesinde tarihi değer taşıyan eserlere el konuldu. Tarihi değirmen işgaline son verilen çalışmada ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınmak üzere Müzeler Müdürlüğüne teslim edildi.
Haber Oku son dakika haber güncel haberler en son haberler diyarbakır belediyesi millet bahçesi tarihi değirmen genel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X