Advert
Advert

Oyuncu Ali Buhara Mete: 'Umut iyi bir şeydir ve asla ölmez'

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Akif" rolüyle tanınan ve son olarak Diriliş Ertuğrul dizisindeki "Mergen" rolüyle adından söz ettiren oyuncu Ali Buhara Mete, telekonferans yöntemiyle Minik Kuş Ekibinin sorularını yanıtlayarak, evde geçirdiği izolasyon sürecini ve projelerini anlatmış.

Oyuncu Ali Buhara Mete: 'Umut iyi bir şeydir ve asla ölmez'
Oyuncu Ali Buhara Mete: 'Umut iyi bir şeydir ve asla ölmez' Minik Kuş

Ünlü yazar ve senarist Ömer Lütfü Mete'nin oğlu olan Ali Buhara Mete, normal yaşamında hayatta münzevi biri olduğunu dile getirerek, evde kalma sürecinin teknik anlamda kendisine çok tesir etmediğini fakat psikolojik ve sosyolojik anlamda dışarıdaki hayattan izole olmanın herkes gibi kendisini de etkilediğini söylemiş.

Evde kaldığı süreçte mümkün olduğunca kitap okuduğunu anlatan Mete, "Son olarak Alphonse Daudet'nin 'Değirmenimden Mektuplar' kitabına başladım. Onun öncesinde de Balzac'ın 'Modeste Mignon' romanını okudum. Klasikleri okumak için çok güzel bir zaman. Özellikle kişisel gelişim anlamında da katkı sağlıyor. Bunun dışında da evde haftanın 3-4 günü spor yaparak formda kalmaya çalışıyorum" diyerek konuşmuş.

Başarılı oyuncu, olaylara iyimser yaklaşıp evde kaldığı dönemi keyifli geçirmeye gayret ettiğini belirterek, "Uzmanların koronavirüs konusundaki uyarılarını dikkate almak gerekiyor. Ben de dikkatle bütün uyarıları takip etmeye gayret ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın da bu konuda bilinçli oldukları kanısındayım. Elbette çalışmak zorunda olan insanlar var. Onlara da kolaylıklar diliyorum. Verilen talimatlara uyarsak bu hastalığı daha kolay ve hızlı bir şekilde atlatabiliriz. Bize de düşen sorumluluk, her vatandaş gibi kurallara uymak. Her şeyin sonu var bu hayatta. Elbet (bu dönemin de) sonu gelecek. Güzel bir Hadis-i Şerif var, 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz.' diye. Bu anlamda gayretimizi, inancımızı, iyi hissiyatımızı kaybetmemeliyiz. Yapabileceğimiz güzel şeyler hala var. Evde geçirdiğimiz bu vakti, hem kişisel gelişim hem de tefekkür etme anlamında kullanabiliriz. Kalbimizi ferah tutma anlamında umuda ihtiyacımız var. Umut iyi bir şeydir ve asla ölmez" diyerek açıklamalarda bulunmuş.

Ali Buhara Mete Akif Diriliş Ertuğrul dizisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar