Advert

13 yaşındaki 4 kıtada Türkiye’yi temsil etti

Minik Kuş Ekibi, 13 yaşında Bulgaristan, İspanya, Almanya, İsveç ve İtalya'da düzenlenen çeşitli uluslararası yarışmalarda birincilikler kazanan 4 kıtada konser verme gururu yaşayan 13 yaşındaki piyanist Mert Hakan Şeker ile görüşmüş.

13 yaşındaki 4 kıtada Türkiye’yi temsil etti
13 yaşındaki 4 kıtada Türkiye’yi temsil etti Minik Kuş

Genç piyanist Şeker, Minik Kuş Ekibine yaptığı açıklamada, çok sevdiği müziğin hayatının bir parçası olduğunu söylemiş.

Uluslararası yarışmalarda kazandığı dereceleri ve farklı coğrafyalarda verdiği konserleri anlatan Şeker, "Yarışmalardan çok konserlere önem veriyorum. Çünkü ülkemi konserlerde daha fazla tanıtma fırsatı buluyorum. Gelecekte hedefim kimseyi taklit etmeden, özgün bir kişilikle Türkiye'yi dünyada temsil etmektir. Ülkemin sanat camiasında parmakla gösterilmesini amaçlıyorum. İtalya'da değerli piyanist Fabio Luz ile Bursa'da devlet sanatçısı Gülsin Onay ile ve ünlü pek çok piyanistle aynı sahneyi paylaştım." diye konuşmuş.

Şeker, bu yıl için planlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Singapur, Gürcistan, İtalya ve ABD'deki konserlerinin yeni tip koronovirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendiğini kaydederek, "Bu duruma üzülüyorum ve bir önce atlatılmasını istiyorum. Tüm dünyaya piyanomla 'evde kal' çağrısı yapıyorum. Kahraman sağlık çalışanlarına da emekleri için teşekkür ediyorum. Ben de devlet büyüklerimizin çağrısına uyuyor, evde kalarak piyano eğitimime evden, hocalarımla internet aracılığıyla görüşerek devam ediyorum" şeklinde açıklamalarda bulunmuş.

Mert Hakan Şeker 4 kıtada konser Minik Kuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /home/mkmagazin/public_html/theme/default/main.php on line 1480
Haftanın yerli yapımı: Love 101 / Aşk 101
Haftanın yerli yapımı: Love 101 / Aşk 101
Medeni İngiltere ve Fransa..
Medeni İngiltere ve Fransa..
'Kral Lear' oyununda 'Patolojik Kardeş Kıskançlığı'
'Kral Lear' oyununda 'Patolojik Kardeş Kıskançlığı'