Advert

İmmün plazma bağışı yapanlara madalya

Minik Kuş Ekibi, Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ı ziyaret ederek, immün plazma bağışı yapanlara verilen madalya takdim törenine katılmış.

İmmün plazma bağışı yapanlara madalya
İmmün plazma bağışı yapanlara madalya Minik Kuş

Dünyanın yaklaşık 4 aydır Kovid-19 ile mücadele ettiğini anımsatan İbrahim Altan,

"Ülkemiz, gerçekten çok güzel sınav vererek salgınla mücadeleyi yürüttü. Koronadan kurtulup da iyileşenlerden diğer hastaları iyileştirmek için kanlarından immün plazmalarını alıyoruz ve bu plazmaları, diğer hastalarda kullanıyoruz. Bugüne kadar 281 adet immün plazma alındı ve hastalarda kullanılması için hastanelere gönderildi. İlk bağışçımız doktor Kürşat Reşat Demir, diğer bağışçımız ise doktor Hasan Balıkçı. Kürşat Bey, bugün üçüncü kez bağışta bulunuyor. Biz de Türk Kızılay olarak, üç kez immün plazma bağışında bulunanlara Övünç Madalyası Beratı, iki kez bağışta bulunanlara Madalya Beratı vereceğiz. Bugün Kürşat Bey'e üçüncü bağışından dolayı Övünç Madalyası takdim edeceğiz. Diğer bağışçılarımızın madalyalarını da il il vereceğiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli ve Trabzon bağışlarda önde gidiyor. Diğer illerden de iyileşen hastalarımızı bağışta bulunmaya çağırıyoruz" diyerek açıklamalarda bulunmuş.

Altan, konuşmasının ardından bağışçılara madalyalarını takdim ederek, "Bir yandan sahada can için çalışırken bir yandan da candan kan vererek hastalarımıza şifa vermek için mücadelelerini sürdürüyorlar. Allah onların sağlığını daim etsin ve eksikliklerini göstermesin" şeklinde konuşmuş.

İmmün plazma bağışı minik kuş İbrahim Altan Türk Kızılay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /home/mkmagazin/public_html/theme/default/main.php on line 1480
Haftanın yerli yapımı: Love 101 / Aşk 101
Haftanın yerli yapımı: Love 101 / Aşk 101
Medeni İngiltere ve Fransa..
Medeni İngiltere ve Fransa..
'Kral Lear' oyununda 'Patolojik Kardeş Kıskançlığı'
'Kral Lear' oyununda 'Patolojik Kardeş Kıskançlığı'