Advert
Advert

Washington'da Türk lezzetleri tanıtılıyor

Türk mutfak kültürü ve lezzetlerinin ABD'nin başkenti Washington DC'de "Sanal Türk Gastronomi Etkinlikleri" ile tanıtılmasıyla alakalı Minik Kuş Ekibi, ATA-DC Başkanı Sıtkı Kazancı ile görüşmüş.

Washington'da Türk lezzetleri tanıtılıyor
Washington'da Türk lezzetleri tanıtılıyor Minik Kuş

ATA-DC Başkanı Sıtkı Kazancı, ekibimize yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığının, 2020'yi resmi olarak "Türk Mutfağı Yılı" olarak tanıdığını anımsatarak, söz konusu etkinliklerin ana hedefinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de zengin Türk mutfağının tanıtımının devamlılığını sağlamak olduğunu kaydetmiş.

Kazancı, "Başkent Washington bölgesinin önde gelen Türk restoranları iş birliğinde mutfak kültürümüzü etkili şekilde tanıtırken, Türkiye’nin gastronomik şehirlerden temsilcilerin katılımıyla yöresel lezzetlerin daha geniş kitlelere aktarılmasının amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulunmuş.

Türkiye'nin önde gelen gastronomik şehirleri ile Washington DC arasında bir köprü kurulması amacıyla yapılan etkinlik takviminde, Türk lezzetlerinin online sunumlarının yanı sıra sanat ve kültür faaliyetleri de yer almış.

İnternet üzerinden yapılacak etkinlikler çerçevesinde Barbara Aydan Dario ile ramazan pidesi tarifi ve sunumu, Ebru Demir Baybara ile gıdanın sürdürülebilirliği sunumu, Müge Karslıoğlu ile Türk mutfağı sunumu, Sahrap Soysal ile UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne giren keşkek sunumu yapılmış.

Ayrıca 2 Ağustos'ta Washington DC'deki Ottoman Taverna isimli "Geleneksel Türk Mutfağı Sunumu ve Vejeteryan Yemek Tarifleri" başlıklı bir etkinlik düzenlenecekmiş.

ABD'nin başkenti Washington DC Türk mutfak kültürü ve lezzetleri ATA-DC Başkanı Sıtkı Kazancı Minik Kuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar