Advert
Advert

Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuru tarihleri belli oldu

İzmirli sinemaseverleri Buca’da buluşturacak 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuru tarihleri belli oldu. Kısa ve uzun metrajlarda, ulusal ve uluslararası kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışma için katılımcılar, 17 Nisan-19 Haziran tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuru tarihleri belli oldu
Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuru tarihleri belli oldu Minik Kuş
Buca Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü tarafından bu yıl 6. kez sinemaseverleri bir araya getirecek Balkan Panorama Film Festivali’nin başvuruları başlıyor. 15-21 Ekim tarihleri arasında Buca Belediyesinin himayesinde gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin yarışma ve yarışma dışı program için başvuru tarihleri belli oldu.

Başvuru tarihi 17 Nisan
14 Balkan ülkesini kapsayan festival uzun metraj ve kısa metraj kurmaca ve belgesel filmleri kabul edecek. Yarışma ve yarışma dışı program başvuruları festivalin resmi sitesinden online ve ücretsiz olarak yapılabilecek. Başvurular 17 Nisan’da başlayacak 19 Haziran’a kadar açık kalacak. Ön jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuru sonuçları 20 Temmuz tarihine kadar festivalin resmi sitesinde ilan edilecek.

Dört dalda ödül
Festival kapsamında, “Sarı Şemsiye Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması”, “Sarı Şemsiye Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması” olmak üzere dört dalda ödül verilecek. Yarışmaların kazananları para ödülü, Sarı Şemsiye Ödülü ve Sarı Şemsiye Jüri Özel Ödülü ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler detaylı bilgiye Balkan Panorama Film Festivali’nin www.bpff.art resmî sitesinden edinebilecek.
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Kırmızı Oda
Haftanın yerli yapımı: Kırmızı Oda
Gözlerinizi kapattığınızda kalbinize odaklanırsınız
Gözlerinizi kapattığınızda kalbinize odaklanırsınız
Josef Bieder'in yıldızının parladığı an..!
Josef Bieder'in yıldızının parladığı an..!