Advert
Advert

Souad Massi: Türkiye’yi çok seviyorum

Geleneksel müzikleri, folk ve rock ile buluşturduğu tarzıyla tanınan Cezayirli sanatçı Souad Massi, İstanbullu hayranlarıyla bir araya gelmiş.

Souad Massi: Türkiye’yi çok seviyorum
Souad Massi: Türkiye’yi çok seviyorum Minik Kuş

Yeni albümü "Oumniya (My wish)" ile beğeni toplayan şarkıcı, konser öncesinde Minik Kuş Ekibine açıklamalarda bulunmuş. Massi, yeni albümünün ilk şarkısı olan ve albüme ismini veren "Oumniya (My wish)" adlı parçanın albümün ilk bestelediği şarkısı olduğunu, bu nedenle çok sevdiğini söylemiş.

Konser repertuvarında hem eski şarkıların hem de yeni albümünden parçaların yer aldığını dile getiren Massi, "Oumniya, hüzünlü bir şarkı fakat seviyorum, çünkü içinde aynı zamanda umut var. Hüznümü unutmak için tanrımın bana yardım edeceğini düşünüyorum. Şarkıda pek çok umut var, bu nedenle şarkının ismini albüme verdim." diyerek konuşmuş.

Massi, "Türk insanını seviyorum. Sokakların ambiyansını seviyorum. Benzer müzikleri, benzer yemekleri seviyoruz. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında Osmanlı'dan kalan ortak bir tarih var, dilimizde pek çok benzerlik var. Geleneklerimiz de benziyor, burada kendimi ülkemde gibi hissediyorum." diyerek Türkiye’ye her geldiğinde çok mutlu olduğunu belirtmiş.

"Oumniya" adlı parçayla başlayan konserde ünlü sanatçı, "Hayati", "Kilyoum", "Ban Koulchi", "Je Chante", "Ya Kelbi", "Nawsik" ve "Raoui"nin de arasında bulunduğu Arapça ve Fransızca şarkılarını seslendirmiş.

Souad Massi'ye gitarda Abdenour Djemai, kemanda Mokrane Aldani, perküsyonda Rabah Khalfa ve Esteban Sotolongo Zapata eşlik etmiş.

Souad Massi Oumniya (My wish) Minik Kuş Haber Oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Tarihi Adıyaman Çarşısı geçmişe ayna tutacak
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Dünyanın en iyi turizm filmleri, Kapadokya’da buluşuyor
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar
Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dikkat çeken anıtlar