Advert

Çankaya Mart’ta sanat dolu

Çankaya Belediyesi, Ramize Erer karikatür sergisi, Aziz Nesin Kabare oyunu, 14. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivali ve sergilerle dolu bir Mart ayı programını Başkentli sanatseverlerle buluşturacak.

Çankaya Mart’ta sanat dolu
Çankaya Mart’ta sanat dolu Minik Kuş
Çankaya Belediyesi bu ay, 6. Çağdaş Sanatlar Fuarı, Aziz Nesin Kabare oyunu, 14. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivali gibi büyük etkinlikler ve sergilerle, dolu bir Mart ayı programını Başkentli sanatseverlerle buluşturacak.
Ramize Erer Çankaya’da
Mart ayının ilk sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 2 Mart’ta sanatseverlerle buluşacak. Sanatçı Ramize Erer’in "Çizgilerle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" karikatür sergisi 9 Mart’ta kadar Başkentlilerle buluşacak. Ramize Erer’le birlikte Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankaralı kadın ressamların eserlerine de ev sahipliği yapacak. Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin 50. Yıl Geleneksel Karma Sergisi 3-9 Mart tarihleri arasında sanatseverleri konuk edecek.
Aziz Nesin Kabare
Çankaya Belediyesi, Yazar Aziz Nesin’i bir tiyatro oyunu ile anacak. Levent Üzümcü, Ali Hakan Beşen, Mehmet Küçükgünaydın ve Cengiz Toraman’ın oynadığı, Cengiz Toraman’ın yönettiği, "Aziz Nesin Kabare" oyunu 11 Mart saat 19.30’da Çankayalılarla Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşacak. Ücretsiz oyunun yer fişleri 4 Mart’tan itibaren Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.
Tiyatro Festivali
14. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali’ne bu yıl da Çankaya Belediyesi ev sahipliği yapacak. Oyunlar sonrası yapılan sohbetler ve konuya ilişkin düzenlenen özel oturumlara dikkat çeken ve 20 - 30 Mart arası Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek festivalin ayrıntılarına www.ethostiyatrofestivali.org adresinden ulaşılabilir.
Aşkın biyolojisi
Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ise Mart’ta "Aşk"ı konuk edecek. Dr. Öğr. Üyesi M. Oktar Güloğlu’nun "Aşkın Nörobiyolojisi" adlı semineri 21 Mart saat 13.00’de meraklılarıyla buluşacak. Seminerde, aşk konusunda yapılmış nörobiyolojik araştırmalar başta olmak üzere halkın erişimine uzak bilimsel çalışmaları sade bir dille dinleyicilere aktarılacak. Beğenme ve flört gibi başlıkları bulunan seminerde mutlu bir ilişkinin bilimsel temelleri anlatılacak.
Çankaya Belediyesi, Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin bu yıl 19’uncusunu düzenlediği Ulusal Gıda ve Tarım Kongresi’ne de ev sahipliği yapacak. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 26 Mart’ta düzenlenecek kongrede ulusal tarım politikaları masaya yatırılacak.
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion