Advert

Nobel ödüllü yazarların kitapları kütüphanede ayrı sergileniyor

DÜZCE (İHA) – Düzce İl Halk Kütüphanesinde başlatılan uygulama, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kütüphanelere örnek oldu. Nobel ödüllü yazarların kitapları kütüphanede ayrı bir rafta sergilenmeye başladı.

Nobel ödüllü yazarların kitapları kütüphanede ayrı sergileniyor
Nobel ödüllü yazarların kitapları kütüphanede ayrı sergileniyor Minik Kuş
Kitap okuma alışkanlığının arttırılması için Düzce İl Halk Kütüphanesi farklı çalışmalar ile okuyucuları kütüphaneye çekmeye çalışıyor. Binlerce kitabın yer aldığı Düzce İl Halk Kütüphanesi’nde Nobel ödüllü yazarlar için kitap köşesi oluşturuldu. Kütüphanenin başlattığı çalışmayı uygun bulan Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde bulunan tüm kütüphanelere 826 Nobel Edebiyat Ödüllü yazarların kitaplarının sergilenebileceği birer kitaplık ve yazarların kitaplarını kütüphanelere gönderdi. İlk Düzce’de başlatılan ve Türkiye’ye yayılan çalışma ile kitaplıkta Nobel Edebiyat Ödüllü Yazarların kitapları vatandaşların beğenisi ile karşılaşıldığını dile getiren Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hilay Ay, genel müdürlük tarafından tüm kütüphanelere Nobel Edebiyat Ödüllü Yazarların kitaplarının ayrı bir rafı olduğunu dile getirdi.
Ay şöyle devam etti:
"Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından Nobel Edebiyat ödüllü kitapların olduğu raf ve kitaplar gönderildi. Bunu il halk kütüphaneleri bizimle beraber sergilemektedir. Bu kitaplıkta sadece Nobel edebiyat ödülü alan yazarların kitapları bulunuyor. Biz bunları kütüphanemizin zemin katında sergiliyoruz."
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion