Advert
Advert

Yinon Muallem TaKiDum etno caz ile büyüledi

İsrailli besteci, ud ve perküsyon sanatçısı Yinon Muallem, kurucusu olduğu TaKiDum grubuyla Nilüfer Uluslararası Caz Tatili’nde sahne aldı.

Yinon Muallem TaKiDum etno caz ile büyüledi
Yinon Muallem TaKiDum etno caz ile büyüledi Minik Kuş
Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Nilüfer Uluslararası Caz Tatili, Bursa’da caz rüzgârı estirmeye devam ediyor. Daha önce CRR Caz Orkestrası&İpek Dinç, Korhan Futacı, Sibel Köse Quintet, Bilal Karaman Quartet ve Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’nı Bursalılarla buluşturan Caz Tatili bu kez, İsrailli besteci, ud ve perküsyon sanatçısı Yinon Muallem’in kurucusu olduğu TaKiDum grubunu ağırladı. Podyum Sanat Mahal’de gerçekleşen konsere caz tutkunları ilgi gösterdi. Türkçe, İngilizce ve İbranice eserlerin seslendirildiği konserde Yinon Muallem’e, bas gitar ve vokalde Hakan Gürbüz, vurmalı çalgılarda da İsmail Altunbaş eşlik etti. Farklı ritimleri harmanlayarak kendine özgü müzik yapan Yinon Muallem ve ekibi, “Back Home” adlı son albümlerinden parçalar da seslendirdi. Yinon Muallem trio, performansıyla gecenin sonunda büyük alkış aldı.
Bursa izleyicisiyle buluşmaktan heyecan duyduğunu belirten Yinon Muallem, Nilüfer Belediyesi’ne böyle bir faaliyet düzenlediği için teşekkür etti. Gecenin sonunda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem adına Yinon Muallem ve ekibine teşekkür etti.
Yinon Muallem TaKiDum, konserin ardından “Back Home” adlı albümünü Bursalı hayranları için imzaladı.
Caz Tatili, 28 Şubat Cuma günü, Lisa Simone konseriyle devam edecek. Nilüfer 5. Uluslararası Caz Tatili’nin kapanış konserinde, 29 Şubat Cumartesi günü Bülent Ortaçgil&Birsen Tezer sahne alacak.
son dakika haberler aslında ne oldu magazin gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Kırmızı Oda
Haftanın yerli yapımı: Kırmızı Oda
Gözlerinizi kapattığınızda kalbinize odaklanırsınız
Gözlerinizi kapattığınızda kalbinize odaklanırsınız
Josef Bieder'in yıldızının parladığı an..!
Josef Bieder'in yıldızının parladığı an..!