Advert

Adliye’de sahneye çıkan çocuklar alkışlandı

Minik Kuş Ekibi, Prof. Dr. Mim Kemal Öke'nin kurduğu Yararlı Ceylanlar Kulübü'nün İstanbul Adalet Sarayı'nda düzenlediği "İyilik Senfonisi" etkinliğine katılmış. Etkinlikte Sanatçı Yavuz Bingöl, engelli çocuklarla şarkı söylemiş.

Adliye’de sahneye çıkan çocuklar alkışlandı
Adliye’de sahneye çıkan çocuklar alkışlandı Minik Kuş

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonu'ndaki etkinliğe, sanatçı Yavuz Bingöl, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ve İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak'ın yanı sıra başsavcı vekilleri, hakimler, savcılar ve adliye personeli katılmış.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Komisyon Başkanı Albayrak, yüzde 80-90 oranında engelleri bulunan çocuklara müziği sevdirerek sosyalleşmelerini sağlayan kulüp yöneticilerine, hayırseverlere ve öğretmenlere teşekkür etmiş.

Etkinlikte kendi çocuğu da sahne alan Yararlı Ceylanlar Kulübü kurucusu Prof. Dr. Mim Kemal Öke ise "En büyük hediyeyi Allah bize vermiştir. Bu da aşktır, sevgidir, muhabbetullahtır. Allah bunları bize hatırlatabilmek için özel elçiler gönderir, onlar iyilik temsilcileridir. Kendi aramızda fenerdiler, işte buradadırlar. Yaralı ceylanlar biziz, yararlı ceylanlar olan onlardır. Görene..." diye konuşmuş.

Konuşmaların ardından enstrüman çalıp şarkı söyleyen çocuklara, sanatçı Yavuz Bingöl de eşlik etmiş.

Bingöl, saz çalarak, sevilen türküleri çocuklarla seslendirirken, etkinliğin devamında sema ve vals gösterisi sunan çocuklar izleyicilerden büyük alkış almış.

Prof. Dr. Mim Kemal Öke Yararlı Ceylanlar Kulübü İstanbul Adalet Sarayı İyilik Senfonisi minikkuş magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion