Advert

İranlı ve Türk ressamın ortak sergisi

Minik Kuş Ekibi, Ressam ve yazar Hasan Aydın ile İranlı ressam Akbar Akbari ve öğrencilerinin düzenlediği ‘Barış ve Dostluk Sergisi’ni ziyaret etmiş. Serginin açılışına sanatseverler yoğun ilgi göstermiş.

İranlı ve Türk ressamın ortak sergisi
İranlı ve Türk ressamın ortak sergisi Minik Kuş

Müzik dinletisi ile başlayan serginin açılışında Hasan Aydın, ‘Gökkır’ın Bahar Dansı’ ve ‘Vapur Dediğin’ isimli kitaplarını okurları için imzalamış.

Sergi açılışında Minik Kuş Ekibine açıklamalarda bulunan İranlı ressam Akbar Akbari, “Bu sergide 62 sanatçının eseri vardır. Biz isim olarak Barış ve Dostluk ismini bu sergiye koyduk. Bugün burada sanatçılar izleyiciler için canlı performans yapıyorlar. Arkadaşlar burada yağlı boya ve sulu boya çalışmaları yapıyorlar. Biz bu sergi için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Başkan yardımcılarına çok teşekkür ediyoruz” diye konuşmuş.

Emekli öğretmen olan Hasan Aydın ise emekli olduktan sonra resim yapmaya başladığını belirterek, “İranlı Akbar Akbari ile İstanbul’da tanıştık. İstanbul’u gezdik kendisiyle böyle bir dostluğumuz oldu. Kendisi İstanbul’da bir sergi açmak istediğini söyledi ben de ilgilendim. Kartal Belediyesinden sergi için gün aldım. Öğrencileri ile birlikte ressam arkadaşlarıyla geldiler birlikte sergi açtık” diye açıklamalarda bulunmuş.

İranlı ressam Akbar Akbari Ressam ve yazar Hasan Aydın Minikkuş Magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion