Advert

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 1 Nisan’da başlıyor

Minik Kuş Ekibi, 1 Nisan’da başlayacak olan 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivalinin tanıtımına katılmış.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 1 Nisan’da başlıyor
Mersin Uluslararası Müzik Festivali 1 Nisan’da başlıyor Minik Kuş

18 gün boyunca sanatseverleri müzikle buluşturacak festival, bu yıl da dünyanın ezgilerini Mersin’de bir araya getirecekmiş. Festivalde, Bosnalı efsanevi besteci, gitarist ve şarkıcı Goran Bregoviç ile klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici ve Ezginin Günlüğü de sahne alacakmış.

Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği, bu yıl da dünyanın birçok ülkesinden farklı sanatçı ve grupları Mersin’e getireceği festival programını hazırlamış. Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 1-18 Nisan tarihleri arasında sanatseverlere müzik ziyafeti sunacakmış. 

Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve odaların destekleriyle gerçekleştirilen 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali; Bulgaristan, Almanya, Hollanda, Avusturya, Amerika, Sırbistan, İtalya, Çin, KKTC, Yunanistan ve Türkiye’den farklı müzik türlerinden sanatçıları Mersin’de sanatseverlerle buluşturacakmış.

Dönem başkanlığını Selma Yağcı, sanat yönetmenliğini Erdoğan Şanal, sanat danışma kurulu üyeliklerini ise Prof. Rengim Gökmen, Prof. Dr. Cihat Aşkın, İbrahim Yazıcı ve Remzi Buharalı’nın yaptığı festivalin tanıtım toplantısı, Mersin Sanat Etkinlikleri Derneğinde yapılmış. 

Toplantıda konuşan Mersin Uluslararası Müzik Festivali Dönem Başkanı Selma Yağcı, böylesi etkinlikler Mersin ve Türkiye için çok gerekli olduğu için bu festivali düzenlemeye devam ettiklerini belirtmiş.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali minikkuş magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion