Advert

Mustafakemalpaşa’da Kitap Günlerine yoğun ilgi

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “10 Gün 20 Yazar – Kitap Günleri” ne kitapseverler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Kitapseverler, düzenlenen söyleşilere ve imza günlerine katılarak sevdikleri yazarlarla buluşma fırsatı yakaladı.

Mustafakemalpaşa’da Kitap Günlerine yoğun ilgi
Mustafakemalpaşa’da Kitap Günlerine yoğun ilgi Minik Kuş
Kitap Günleri kapsamında Mustafakemalpaşa Belediyesi kırsal mahallelere de ulaşarak, taşımalı sistemle 5 binden fazla öğrenciyi kitap ve yazarları ile buluşturdu.
12-21 Şubat tarihleri arasında belediye düğün salonunda gerçekleşen etkinlikte binlerce kitap ve süreli yayın görücüye çıktı. Fuar kitapseverlerin yoğun ilgisiyle adeta kitap seferberliğine dönüştü. Yazarların okullarda gerçekleştirdiği söyleşi ve müzikle şiir dinletileri ise renkli görüntülere sahne oldu
Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Kitap günlerine gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kültürel faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.
Bir damla mürekkebin binlerce kişiyi aynı çatı altında toplamasına şahitlik etmek tarifi imkansız bir duygu diyen Başkan Kanar, bir sonraki kitap günleri etkinliklerinin daha kapsamlı olacağını ifade ederek organizasyonun gerçekleşmesinde emek veren Osman Kalfa ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Öte yandan kitapsever ve öğrenciler Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür ederek bu tür faaliyetlerin devam etmesini istedi.
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion