Advert

Mahzuni Şerif Müzikli Oyunu ayakta alkışlandı

Bilecik Belediyesi şubat ayı kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında sahnelenen Mahzuni Şerif Müzikli Oyun etkinliği tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.

Mahzuni Şerif Müzikli Oyunu ayakta alkışlandı
Mahzuni Şerif Müzikli Oyunu ayakta alkışlandı Minik Kuş
Ankara Birlik Tiyatrosu eseri Mahzuni Şerif Müzikli Oyunu’nu vatandaşlarla birlikte seyreden Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, oyun sonrasında oyunculara teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Tek perde halinde yaklaşık 80 dakika süren oyunda Mahzuni Şerif’in hayatı anlatılırken, oyunun merkezinde Mahzuni Şerif ve Yılmaz Güney’in beraber mahkum olduğu Maltepe Cezaevi’ndeki anıları yer aldı. Oyunda, Mahzuni Şerif türküleri eşliğinde Mahzuni’nin doğumundan okul yıllarına, eşiyle tanışmasından dönemin usta halk ozanlarından Âşık Veysel ile aralarındaki ilişkiye kadar birçok konu anlatıldı. Halkın talepleri ve dönemin baskıcı rejimlerinin anlatılmasında usta bir rol sahnelenen oyun, büyük beğeni aldı.
1978 Maraş Katliamı ve 1993 Sivas Madımak Oteli Katliamı’nın canlandırıldığı sahneler ile son bulan oyunda, günümüzde yaşanan sorunlara dair birçok gönderme yer aldı.
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Uzak Ara Eğlence
Haftanın yerli yapımı: Uzak Ara Eğlence
Haftanın yabancı filmi: The Old Guard
Haftanın yabancı filmi: The Old Guard
Yeni bir dönem bizleri bekliyor
Yeni bir dönem bizleri bekliyor