Advert

New York’ta "Anadolu Esintileri" konseri ayakta alkışlandı

ABD’nin New York kentinde Türk-Amerikan Sanat Topluluğu (TAASNY) ile New Manhattan Sinfonietta (NMS) Orkestrası tarafından düzenlenen “Anadolu Esintileri” konseri ayakta alkışlandı.

New York’ta
New York’ta Minik Kuş
New York’ta T.C. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkalığının destekleriyle, New York Türk-Amerikan Sanat Topluluğu (TAASNY) ile New Manhattan Sinfonietta (NMS) Orkestrası tarafından düzenlenen “Anadolu Esintileri” konseri, Türk-Amerikan sanatseverlerle buluştu. Dünyaca ünlü Türk Maestro Şef Gürer Aykal’ın sunumuyla Manhattan’daki Carnegie Hall’de gerçekleşen konser büyük ilgi gördü. Sahneye alkışlar içinde çıkan Şef Gürer Aykal’ın Anadolu kültürünü yansıtan eserleri izleyen sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Konserde seslendirilen eserler, Anadolu’yu adeta New York’ta yaşattı.
Gürer Aykal yaptığı açıklamada, “İlk defa seyirciyle buluşan Anadolu Esintileri konseriyle orkestramızın ilk temellerini de atmış olduk” dedi. TAASNY Başkanı İbrahim Yazıcı ise, “Bu gece salonu tıklım tıklım dolduran sanatseverlere çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da konserlerimiz devam edecek” diye konuştu.
TAASNY ile NMS’nin ilk projesi olan konsere, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, New York Başkonsolosu Alper Aktaş, TAASNY Başkanı İbrahim Yazıcı, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı’nda (NASA) görevli Türk bilim insanı Dr. Umut Yıldız’ın yanı sıra Amerika’da yaşayan sanat, moda ve bilim dünyasından birçok kişi katıldı.
son dakika haberler sanat etkinlikleri bu gün sahnelenenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Haftanın yerli yapımı: Menajerimi Ara
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Hakkını vererek '80 Günde Devr-i Âlem'
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion
Haftanın yabancı filmi: Above Suspicion